ZAOPATRZENIE W PRZEDMIOTY ORTOPEDYCZNE I ŚRODKI POMOCNICZE

Zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze


Komunikat PFRON w sprawie dołączania zleceń na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze do wniosków przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków PFRON.

Informujemy, że do wniosku o dofinansowanie do zakupu przedmiotów ortopedycznych
i środków pomocniczych składanego do właściwej terytorialnie samorządowej jednostki organizacyjnej szczebla powiatowego (najczęściej powiatowego centrum pomocy rodzinie) lub za pomocą systemu SOW (http://sow.pfron.org.pl/) należy dołączyć kopię/skan pełnego zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
(sekcje I-IV) uzyskaną od świadczeniodawcy, u którego dokonano zakupu (sklepu lub apteki). Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, pacjenci korzystający
z teleporad medycznych w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej są przez lekarza informowani o numerze zlecenia, który przed dokonaniem zakupu przekazują świadczeniodawcy. Po przyjęciu zlecenia do realizacji lub po zrealizowaniu zlecenia
(w zależności od konkretnej sytuacji) świadczeniodawca winien dokonać wydruku wszystkich stron zlecenia w celu przekazania pacjentowi, który zadeklaruje chęć ubiegania się o dofinansowanie ze środków PFRON.

Przypadki odmowy przekazania wydruku wszystkich stron zlecenia przez świadczeniodawcę można zgłaszać do Oddziałów NFZ.

 

Wszelkie informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie Ul.Warszawska 53
lub pod numerem kontaktowym: 89-743-33-62

 

30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

   30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto wszystkich dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych a także święto tych, którzy stali się rodziną dla dzieci, które przyjęli do swojego domu i życia

W powiecie mrągowskim w rodzinnej pieczy zastępczej wychowuje się 79 dzieci. Jedno z nich, dwuletnie, trafiło do opiekunów zastępczych kilka dni temu, w okresie pandemii. W powiecie mrągowskim Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzi 46 rodzin zastępczych: 31 spokrewnionych, 6 niezawodowych i 9 zawodowych. Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego wszystkim Rodzinom Zastępczym składamy podziękowania za trud i poświęcenie, za troskę i opiekę, które każdego dnia ofiarowują dzieciom. 

PCPR nieustannie poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Osoby, które chciałyby poświęcić się zawodowej opiece nad dziećmi mogą kontaktować się z pracownikami PCPR pod numerem tel. 89 743 33 66, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

f4da017b9a5cfb2d8533b2c3d878de3c


 

STYPENDIA POMOSTOWE XIX EDYCJA

logo-psp-a

W dniu 27 marca 2020 r. została ogłoszona XIX edycja Programu Stypendiów Pomostowych. Programu, który od osiemnastu lat wspiera młodych ludzi ze wsi i małych miast w dążeniu do zdobycia wyższego wykształcenia. Tytułowy pomost to stypendia na I rok studiów.

Na stronie internetowej programu www.stypendia-pomostowe.pl zamieszczone zostały szczegółowe informacje, w tym regulamin XIX edycji. Nabór do Programu odbędzie się na formularzu elektronicznym. Niestety z uwagi na sytuację epidemiczną oraz brak informacji o terminie tegorocznych matur, nie mogliśmy podać w regulaminie Programu, konkretnej daty uruchomienia tej aplikacji. Dlatego też, terminy dotyczące składania wniosków on-line oraz przesłania wydrukowanych dokumentów do Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, będą opublikowane w Terminarzu, na stronie internetowej www.stypendia-pomostowe.pl.

Program skierowany jest do tegorocznych maturzystów, pochodzących ze wsi i małych miast (do 20 tys. mieszkańców), którzy uzyskają co najmniej 90 punktów z egzaminów pisemnych na maturze (jeśli matury się nie odbędą regulamin Programu zostanie zmieniony), dostaną się na I rok stacjonarnych studiów
I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w polskich publicznych uczelniach akademickich i spełnią pozostałe warunki określone w regulaminie. W ramach Programu oferujemy stypendium na I rok studiów w wysokości 5000 zł wypłacane w 10 miesięcznych ratach. Na kolejnych latach studiów pomoc w ramach programu adresowana jest do stypendystów osiągających dobre wyniki w nauce.

Datę uruchomienia formularzy ogłosimy w stosownym czasie na stronie www.stypendia-pomostowe.pl


 

Telemedycyna dla cukrzyków

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w partnerstwie z Diabdis uruchomiło bezpłatne teleporady z lekarzem  i edukatorem diabetologicznym, z możliwością uzyskania e-recepty z refundacją na kontynuację leczenia.

PSD-post-FB-1080-x-1080-px-v3-B-01-1-800x800


 

Copyright © 2013-2015 PCPR.:.Wszelkie prawa zastrzeżone.:.Panel administracyjny