Schematom STOP!

W ramach projektu „Schematom STOP! Wspólne działanie instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy-pilotaż” został zakończony nabór rodzin chętnych do udziału w pilotażu. Do projektu zakwalifikowało się 10 rodzin z terenu gminy Piecki, Mikołajki oraz  Mrągowo z którymi zostały zawarte kontrakty rodzinne.

Ponadto Powiatowy Zespół Koordynujący Współpracę przy wsparciu merytorycznym ekspertów z ramienia Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, opracował Lokalny Program Interdyscyplinarnej Współpracy oraz zaakceptował wypracowany przez Mobilną Grupę Interdyscyplinarną Rodzinny program aktywizacji zawodowej, pomocy i integracji społecznej.

Programy są do wglądu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie oraz u partnerów projektu: w Ośrodkach Pomocy Społecznej w Pieckach i Mikołajkach  oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mrągowie.