Podsumowanie Kampanii "BIAŁA WSTĄŻKA"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie po raz kolejny włączyło się w Międzynarodową Kampanię „Biała Wstążka”. W dniu 1 grudnia 2014r. pracownicy Powiatowego Centrum oraz liczna grupa wolontariuszy, zachęcali mężczyzn do poparcia kampanii „Biała Wstążka”. Na ulicach naszego miasta, w sklepach, w centrum handlowym „Fabryka” oraz w urzędach (Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Urząd Gminy Mrągowo, Prokuratura Rejonowa, Straż Pożarna, Sąd Rejonowy, Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, Nadleśnictwo Mrągowo) mężczyznom przypinana była biała wstążeczka, która jest symbolem sprzeciwu dla przemocy wobec kobiet i apelem, aby nie stosować przemocy, a w przypadku zauważenia takiej sytuacji nie milczeć i nie akceptować tego zjawiska.

Akcja cieszyła się dużym poparciem, chętnych do przypięcia białej wstążeczki nie brakowało, wolontariusze ponadto rozdawali ulotki informacyjne dotyczące Kampanii i białe baloniki. Po udanej akcji młodzież spotkała się w Centrum dla Rodzin na ul. Mrongowiusza 65B, by rozgrzać się gorącą herbatą i posilić się smakowitą pizzą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom (młodzieży z Gimnazjum nr 4 w Mrągowie oraz uczestnikom i opiekunom projektu „Schematom STOP!...”) biorącym udział w Kampanii. Ich ogromne zaangażowanie, wspaniała energia i młodzieńcza radość, pozwoliły na pomyślne przeprowadzenie tej akcji.

Kolejnym działaniem w ramach Kampanii było zorganizowanie 29 listopada 2014r. (sobota) był „Dnia Otwartego” w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. W godzinach 9.00 – 12.00 osoby odwiedzające tego dnia PCPR otrzymały profesjonalną pomoc, wsparcie i uzyskały niezbędne dla siebie informacje dotyczące zjawiska przemocy.

Sporządziła:
B.Kulikowska