PIKNIK RODZIN ZASTĘPCZYCH 2016

W dniu 1 czerwca 2016r. rodziny zastępcze z terenu  Powiatu Mrągowskiego spotkały się na zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie pikniku integracyjno - sportowym, by uroczyście obchodzić Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Piknik to idealna okazja do wspólnego spotkania się rodzin zastępczych oraz możliwość do podzielenia się swoimi radościami, doświadczeniami i problemami w wypełnianiu funkcji rodziny zastępczej.

Pani Dyrektor PCPR w Mrągowie oficjalnie rozpoczęła uroczystość, witając zgromadzone osoby oraz dziękując rodzinom zastępczym za trud, poświęcenie i opiekę, którymi każdego dnia obdarzają swoich podopiecznych, życząc rodzinom wielu sił, zrozumienia, cierpliwości i wytrwałości.

Podczas trwania konkurencji sportowych, w których udział brały dzieci, rodzice zastępczy wymieniali się swoimi doświadczeniami. W Pikniku aktywny udział wzięłi także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie - Pani Dorota Kulig oraz Pan Piotr Obiedziński. Policjanci z zaangażowaniem prezentowali dzieciom m.in. wyposażenie radiowozu policyjnego oraz można było zostawić swój odcisk palca za pomocą specjalnego tuszu.

Dla wszystkich obecnych był grill i słodki poczęstunek. Korzystając z tego, że piknik zorganizowano w dniu 1 czerwca 2016r. - "Dzień Dziecka" każda pociecha otrzymała drobny podarunek. Uśmiechnięte i zadowolone buzie zarówno dzieci jak i rodziców świadczyły o udanej zabawie.

Piknik odbył się dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników PCPR w Mrągowie oraz gospodarzom Ośrodka Sportowego G4W za co należą się serdeczne podziękowania.

IMG 7810  IMG 7820