PILOTAŻOWY PROGRAM "AKTYWNY SAMORZĄD" - OGŁOSZENIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie informuje, iż od dnia 1 czerwca 2016 roku do dnia 30 sierpnia 2016 roku przyjmowane są wnioski osób niepełnosprawnych o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach realizacji przez powiat mrągowski pilotażowego programu „ Aktywny Samorząd”.

W 2016 roku dofinansowanie w ramach Modułu I można uzyskać do:

Obszar A Zadanie 1 - zakupu i montażu oprzyrządowania do posiadanegosamochodu,

Obszar A Zadanie 2kosztów uzyskaniu prawa jazdy kategorii B,

Obszar B Zadanie 1 -zakupu sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania,

Obszar B Zadanie 2- szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania,

Obszar C Zadanie 2kosztów utrzymania sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym,

Obszar C Zadanie 3 -zakupu protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, tj. protezy co najmniej na III poziomie jakości

Obszar C Zadanie 4kosztów utrzymania sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne  (co najmniej na III poziomie jakości)

Obszar Dutrzymania aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej tj. dziecka będącego pod opieką wnioskodawcy – osoby niepełnosprawnej, przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką (dziennego opiekuna, niani lub w ramach klubu dziecięcego, punktu przedszkolnego, zespołu wychowania przedszkolnego)

• każdy złożony wniosek podlega ocenie punktowej

• ocenione wnioski szeregowane będą na liście rankingowej, według kolejności wynikającej z uzyskanej oceny punktowej. Minimalna ilość punktów umożliwiająca przyznanie dofinansowania wynosi 25 punktów.

• wnioski z największą ilością punktów dofinansowywane będą w pierwszej kolejności.

• od dnia 1 września 2016r. będą zawierane umowy i wypłacane dofinansowania.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji programu „ Aktywny Samorząd” w powiecie mrągowskim tel: (89) 743 33 63, 743 33 64, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w PCPR, ul. Warszawska 53, 11-700 Mrągowo, pok. nr 3.