Spotkanie z rodzinami zastępczymi

„Spotkanie z rodzinami zastępczymi”

W środę 14 września 2016r. spotkały się rodziny zastępcze z powiatu mrągowskiego. Spotkanie poświęcone było bieżącym sprawom funkcjonowania rodzin zastępczych i miało charakter informacyjno – szkoleniowy.

Na terenie powiatu Mrągowskiego funkcjonują 62 rodziny zastępcze, pod których opieką jest 94 dzieci. Wśród rodzin zastępczych jest 8 zawodowych, 10 niezawodowych i 44 spokrewnionych. Jedna z zawodowych rodzin zastępczych pełni funkcje pogotowia rodzinnego.

Od początku 2016r. pod opiekę rodzin zastępczych trafiło 6 dzieci, w tym 3 z nich to rodzeństwo, którym zaopiekowało się pogotowie rodzinne w Pieckach. Najmłodsze z dzieci były

w wieku 1 roku. Zostały odebrane rodzicom biologicznym z powodu niewydolności wychowawczej i nadużywania przez nich alkoholu.

W 2016r. powstały nowe niezawodowe rodziny zastępcze. Dwie z nich w najbliższym czasie zaopiekują się dziećmi.