Warsztaty szkoleniowe dla rodziców zastępczych

Warsztaty szkoleniowe dla rodzin zastępczych

W grudniu 2016r. rodziny zastępcze z powiatu Mrągowskiego mają możliwość podniesienia swoich kompetencji rodzicielskich poprzez uczestnictwo w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie.

W pierwszym spotkaniu, które odbyło się w dniu 02.12.2016r. uczestniczyły 22 rodziny zastępcze. Tematyka warsztatów dotyczyła systemu kar i nagród jako instrumentów wychowawczych, zasad i mechanizmu ich działania, form karania i nagradzania.

W kolejnym spotkaniu rodziny zastępcze będą mogły uczestniczyć już 16.12.2016r. o godz. 10:00 w Sali nr 8 w Starostwie Powiatowym w Mrągowie. Tematem warsztatów w tym dniu będzie m.in. szacunek w procesie wychowawczym jako zasada skutecznego wychowania dziecka, na które Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie serdecznie zaprasza i zachęca do udziału.