KOMUNIKAT WOJEWODY DOT. KART PARKINGOWYCH I LEGITYMACJI DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Mając na uwadze zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa COVID 19 Wojewoda Warmińsko-Mazurski wydał Polecenie Nr DE-IV.9532.3.2020 z dnia 2 kwietnia 2020r. dotyczące kart parkingowych i legitymacji dla osób niepełnosprawnych.

W obecnym okresie (epidemia koronawirusa) wniosek na kartę parkingową może być podpisany przez osobę niepełnosprawną w domu. Nie jest wymagane złożenie podpisu w obecności przewodniczącego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w siedzibie zespołu.

Składając lub wysyłając wniosek o kartę parkingową lub legitymację, osoba niepełnosprawna powinna dołączyć oświadczenie, w którym wyrazi zgodę na przesłanie gotowej karty parkingowej lub legitymacji drogą pocztową za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

Treść Polecenia Wojewody Warmińsko-Mazurskiego:

POLECENIE WOJEWODY DLA PZON