30 maja - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

   30 maja w Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. To święto wszystkich dzieci, które znalazły opiekę i miłość u rodziców zastępczych a także święto tych, którzy stali się rodziną dla dzieci, które przyjęli do swojego domu i życia

W powiecie mrągowskim w rodzinnej pieczy zastępczej wychowuje się 79 dzieci. Jedno z nich, dwuletnie, trafiło do opiekunów zastępczych kilka dni temu, w okresie pandemii. W powiecie mrągowskim Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzi 46 rodzin zastępczych: 31 spokrewnionych, 6 niezawodowych i 9 zawodowych. Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego wszystkim Rodzinom Zastępczym składamy podziękowania za trud i poświęcenie, za troskę i opiekę, które każdego dnia ofiarowują dzieciom. 

PCPR nieustannie poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Osoby, które chciałyby poświęcić się zawodowej opiece nad dziećmi mogą kontaktować się z pracownikami PCPR pod numerem tel. 89 743 33 66, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

f4da017b9a5cfb2d8533b2c3d878de3c


 

Copyright © 2013-2015 PCPR.:.Wszelkie prawa zastrzeżone.:.Panel administracyjny