PROGRAM OPIEKA WYTCHNIENIOWA

Program w całości finansowany jest z Funduszu Solidarnościowego

Całkowity koszt realizacji – 15 300 zł

Adresaci Programu
Członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę nad dziećmi
z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, które wymagają usługi opieki wytchnieniowej.

Realizacja Programu

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021- realizowany jest poprzez zapewnienie członkom rodziny lub opiekunom sprawującym bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności, możliwości skorzystania ze specjalistycznego poradnictwa i wsparcia (psychologa lub dietetyka).

Cel Programu

Celem programu jest wzmocnienie osobistego potencjału oraz ograniczenie wpływu obciążeń psychofizycznych związanych ze sprawowaniem opieki nad osobą niepełnosprawną.
Ponadto udział w programie podniesie kompetencje opiekunów dotyczące wsparcia osoby niepełnosprawnej w zakresie profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia.