loga STOP SCHEMATOM

INFORMACJE DODATKOWE

W ramach projektu zostanie opracowany model współpracy Ośrodków Pomocy Społecznej w Pieckach i Mikołajkach, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz innych instytucji działających
W obszarze integracji i aktywizacji społecznej oraz zawodowej wobec rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Liderem projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie.

Zostanie utworzone w Mrągowie Centrum dla Rodzin.
W ośrodku tym wybranym rodzinom zostaną zapewnione różnorodne zajęcia z zakresu prozatrudnieniowego, integracji społeczno-zawodowej, pomocy społecznej a także, edukacji, kultury i sportu. Rodziny będą wspierane przez specjalistów, którzy zapewnia pomoc w zakresie doradztwa zawodowego interpersonalnego. W Centrum będą organizowane rodzinne zajęcia, zabawy dla dzieci oraz wspólne wyjścia.

Jednym z działań w realizacji projektu jest stworzenie dwóch zespołów: Powiatowego Zespołu Koordynującego Współpracę (PZKW) oraz Mobilnej Grupy Interdyscyplinarnej (MGI).

PZKW będzie odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie Lokalnego Programy Interdyscyplinarnej Współpracy, czyli wspólnego powiatowego katalogu działań, który ma integrować działania instytucji pomocy i integracji społecznej oraz rynku pracy, ujednolicić sposób pracy z klientami w oparciu o dostępną infrastrukturę. PZKW będzie ok. 10 – osobowym zespołem.

MGI będzie odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie Rodzinnych programów aktywizacji zawodowej, pomocy i integracji społecznej dla wybranych rodzin. MGI będzie ok. 10 – osobowym zespołem składającym się z pracowników socjalnych, doradców zawodowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkół itp. instytucji. Zespół ten będzie działał bezpośrednio w terenie z 10 rodzinami wielodzietnymi (z co najmniej 3 dzieci) animując ich działania z wykorzystaniem lokalnych zasobów.

Wsparcie realizowane będzie w ramach czterech modułów: prozatrudnieniowego, społecznego i integracyjnego, rodzinnego oraz sportowo-kulturalnego.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone m.in.:
1)    kursy i szkolenia zawodowe;
2)    warsztaty prowadzenia gospodarstwa domowego;
3)    wyjazdy wakacyjne;
4)    wycieczki edukacyjne i kulturalne;
5)    poradnictwo i pośrednictwo pracy;
6)    spotkania integracyjne.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie internetowej Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich www.crzl.gov.pl oraz www.efs.gov.pl.

Liderem projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie.

Partnerami projektu są:
Gminny Ośrodek Pomocy w Pieckach, ul. 1 maja 6, 11-710 Piecki