OGŁOSZENIE O REKRUTACJI DO PROGRAMU KOREKCYJNO - EDUKACYJNEGO

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie prowadzi nabór osób chętnych do udziału w programie korekcyjno – edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

W programie mogą wziąć udział osoby dorosłe, które stosują przemoc wobec partnera/partnerki, współmałżonka/współmałżonki lub innego członka rodziny oraz:

• Osoby skazane za czyny związane ze stosowaniem przemocy w rodzinie, którym sąd warunkowo zawiesił wykonywanie kary zobowiązując je do uczestnictwa w programie korekcyjne – edukacyjnym oraz osoby objęte dozorem kuratorskim wynikającym z postanowienia sądu.

• Osoby stosujące przemoc w rodzinie, które uczestniczą w terapii uzależnienia od alkoholu i narkotyków lub odbyły taką terapię.

• Osoby, których uczestnictwo wynika z osobistej decyzji podejmowanej w związku z kontaktem z instytucjami lub organizacjami społecznymi zajmującymi się realizacją zadań z zakresu pomocy społecznej i przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Program ma charakter edukacyjno-korekcyjny

W części edukacyjnej koncentrujemy się na przekazaniu szeroko pojętej wiedzy na temat zjawiska przemocy rozumianej jako działanie intencjonalne. Wskazujemy uczestnikom negatywne normy  i wzorce kulturowe, wykorzystywane do wspierania postaw dominacji i zachowań kontrolujących sprawcy wobec ofiary.

Oddziaływania korekcyjne polegają głównie na praktycznych ćwiczeniach, dostarczających osobistych doświadczeń zmieniających zachowania i postawy, rozwijających umiejętności samokontroli, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i wyrażania złości, pozwalających na wypracowanie nowych strategii działania, będących alternatywą dla zachowań agresywnych.

W bieżącym 2016r. realizację programu korekcyjno – edukacyjnego planujemy w okresie wrzesień - listopad 2016r. ( miejsce realizacji: Mrągowo, ilość godzin programu: 60, zajęcia w godzinach popołudniowych w formie spotkań indywidualnych i grupowych)

Szczegółowych informacji udziela pracownik socjalny Powiatowego Centrum Bożena Kulikowska, tel. (89) 743 33 63, (89) 743 33 64, fax: (89) 743 33 70, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,lub osobiście w PCPR, ul. Warszawska 53, 11-700 Mrągowo, pok. nr 3.