ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W MRĄGOWIE

Środowiskowy Dom Samopomocy w Mrągowie zaprasza osoby, które z powodu problemów zdrowotnych związanych z niepełnosprawnością potrzebują wsparcia i pomocy w codziennym życiu

ŚDS oferuje:

INFORMACJA ŚDS

POMOC DLA OSÓB POSZKODOWANYCH

PFRON wspiera Ciebie

W związku z potrzebą wsparcia osób, które ucierpiały wskutek ostatnich nawałnic, PFRON przygotował program pomocy finansowej osobom niepełnosprawnym.

Pomoc ma trafić do osób niepełnosprawnych z tych powiatów, które najbardziej ucierpiały. Realizatorem programu są samorzady powiatowe.

Ucierpiałeś na skutek nawałnic? Uzyskaj pomoc z PFRON

ULOTKA PROGRAM POMOC POSZKODOWANYM

Covid -19 KOMUNIKAT MINISTERSTWA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

MINISTERSTWO RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

Departament Polityki Rodzinnej

w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną w kraju przypominam, iż wszystkie jednostki organizacyjne wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, wykonując swoje zadania, zobowiązane są przede wszystkim do stosowania się do ogólnie panujących wytycznych w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARSCoV-2, w tym ogłaszanymi przez rząd etapami znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19.

Dodatkowo w dniu 24 maja 2020 r. Państwowa Inspekcja Sanitarna, w konsultacji z resortem rodziny, Ministerstwem Zdrowia oraz z Rzecznikiem Praw Dziecka, wydała

zalecenia odpowiadające aktualnemu zagrożeniu epidemiologicznemu w podmiotach pieczy zastępczej.

KOMUNIKAT MINISTERSTWA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

INFORMATOR DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ 2020

Informator dla osób z niepełnosprawnościami 2020

PFRON informuje, że jest już dostępna nowa wersja Informatora dla osób z niepełnosprawnością 2020.

Informator powstał z inicjatywy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przy współpracy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Zostały zebrane w nim najważniejsze informacje, które mogą być przydatne dla osób z niepełnosprawnością.W nowym informatorze opisane zostały w nim m.in. zasady przyznawania rent, przebieg orzecznictwa lekarskiego, warunki rehabilitacji leczniczej prowadzonej przez ZUS oraz uprawnienia pracownicze. Wyjaśniono także, na jaką pomoc z PFRON mogą liczyć osoby z niepełnosprawnością oraz pracodawcy zatrudniający takich pracowników. Omówiono zasady ubiegania się o tego rodzaju wsparcie, warunki jego udzielania i niezbędne dokumenty.

Przybliżono również możliwość składania wniosków o dofinansowanie przez internet, bez wychodzenia z domu. Służy temu System Obsługi Wsparcia finansowanego przez PFRON (SOW), dostępny na stronie sow.pfron.org.pl.

Zapraszamy do zapoznania się z nową wersją Informatora dla osób z niepełnosprawnością 2020.