OGŁOSZENIE WOLNE MIEJSCA W DPS

OGŁOSZENIE

Informujemy, że Ewangelicki Dom Opieki „ARKA” w Mikołajkach dysponuje wolnymi miejscami.

Dom przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku i dla osób przewlekle somatycznie chorych.

Dom znajduje się w zacisznym miejscu, na rozległym, ogrodzonym, bezpiecznym dla mieszkańców terenie, bezpośrednio przy Jeziorze Mikołajskim. Do dyspozycji mieszkańców Domu są pokoje z łazienkami, sala terapii zajęciowej, sala rehabilitacji, gabinet fizykoterapii, świetlica, biblioteka i kaplica. Mieszkańcy Domu mają zapewnione wyżywienie przygotowywane we własnej kuchni. Mieszkańcy mogą korzystać z bezpiecznego terenu wokół Domu, z pomostu przy jeziorze i dużej zadaszonej altany blisko brzegu jeziora.

Oprócz opieki medycznej mieszkańcy Domu mają zapewnioną opiekę psychologa i lekarza psychiatry.

Miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w 2021 roku wynosi 3.690 zł.

Bliższe informacje pod numerami telefonów:

Dyrektor Domu: 501 764 040

Pracownik socjalny: 500 047 992

Tel. stacjonarny: 87 421 68 11

kontakt w sprawie umieszczenia w dps w Mikołajkach: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie – 89 743 33 63, 89 743 33 64.

PROJEKT GRANTOWY "KULTURA BEZ BARIER"

Projekt grantowy „Kultura bez barier”

Projekt „Kultura bez barier” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i potrwa do 31 października 2023r.

Projekt odbywa się w formule partnerstwa, którego Liderem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z partnerami: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Instytut Edukacji i Kultury w Kolonii, Fundacja Kultury Bez Barier

Więcej o projekcie:

BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, od października 2021 r. rodziny zastępcze wychowujące dzieci do lat 3 mają możliwość skorzystania z bezpłatnego szczepienia przeciw grypie na sezon 2021/2022. Szczepienia będą organizowane w podmiotach wskazanych na mapie punktów szczepiących przeciw grypie. Lista punktów szczepień jest dostępna i będzie na bieżąco aktualizowana na stronie: https://pacjent.gov.pl/aktualnosci/szczepienia-na-grype.

Na szczepienie przeciw grypie nie ma skierowań, wystarczy umówienie terminu wizyty w punkcie szczepień. Nie ma też zapisów przez system e-rejestracji, termin wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z pacjentem. Punkt szczepień nie wydaje zaświadczeń o wykonanym szczepieniu, jednak fakt zaszczepienia zostanie odnotowany w Internetowym Koncie Pacjenta lub w posiadanej przez osobę szczepioną Międzynarodowej Książeczce Szczepień.

Osoba szczepiąca się zobowiązana jest do złożenia oświadczenia o spełnianiu warunku wynikającego z §2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 na wzorze dostępnym na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosci/szczepienia-na-grype oraz w zakładce GRYPA Informacje.

W sprawie pytań prosimy o kontakt z komórką prowadzącą:

Ministerstwo Zdrowia Departamentu Zdrowia Publicznego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod tel. +48 539 864 608 (pracownik merytoryczny: Pani Joanna Kujawa).

Ponadto przejmie informuje, że na stronie Ministerstwa Zdrowia w zakładce GRYPA-informacje zostały zamieszczone materiały dotyczące realizacji szczepień przeciw grypie na sezon 2021/2022.

Ogłoszenie

Po przerwie związanej z pandemią reaktywujemy spotkania grupy wsparcia zawodowych rodzin zastępczych. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 28.IX.2021 r. o godz. 12.00. w PCPR.

gRUPA WSPARCIA mRĄGOWO

OGŁOSZENIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie prowadzi nabór osób chętnych do udziału w programie korekcyjno-edukacyjnym dla osób stosujących przemoc w rodzinie w terminie od 27 września do 22 grudnia 2021 roku.

Jeżeli jesteś pełnoletnią osobą (kobietą lub mężczyzną), jeśli nie radzisz sobie z kontrolowaniem i opanowaniem własnych negatywnych emocji oraz stosujesz agresję wobec swoich bliskich, dołącz do grupy uczestników.

Nie ponosisz żadnych kosztów, udział w programie jest bezpłatny, zajęcia prowadzone są w formie spotkań indywidualnych i warsztatów grupowych przez specjalistę z zakresu pracy korekcyjno-edukacyjnej ze sprawcami przemocy   w rodzinie.

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną, realizacja programu korekcyjno-edukacyjnego będzie odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego (używanie środków dezynfekcyjnych, maseczek i rękawic, zachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy uczestnikami programu).

Szczegółowych informacji udziela pracownik socjalny Bożena Kulikowska-osobiście w PCPR ul. Warszawska 53 lub telefonicznie (89) 743 33 63, (89) 743 33 64.

Program korekcyjno