REKRUTACJA RODZIN ZASTĘPCZYCH W RAMACH PROJEKTU "NOWE UMIEJĘTNOŚCI - WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie w ramach projektu -
„NOWE UMIEJĘTNOŚCI – WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI”, prowadzi rekrutacje Rodzin Zastępczych z Powiatu Mrągowskiego. Projekt zakłada cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych dla rodzin zastępczych zawodowych, niezawodowych i spokrewnionych.
Celem szkoleń będzie zwiększenie wiedzy oraz umiejętności planowania i osiągania wyznaczanych celów oraz zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie ewaluacji planów.

Uczestnicy wyposażeni zostaną w wiedzę teoretyczną jak i praktyczną dotyczącą pracy z dzieckiem, ustalenia i realizacji indywidualnych planów pomocy dziecku oraz współpracy z koordynatorami rodzinnej pieczy zastępczej. Szkolenia będą miały charakter praktyczny.

Dla każdego uczestnika przewidziane są materiały szkoleniowe, lunch, przerwy kawowe. Każdy uczestnik otrzyma teczkę z materiałami oraz certyfikat ukończenia szkolenia.

Szkolenia zostaną poprowadzone przez Fundację Dziecko i Rodzina na terenia miasta Mrągowa.