WOLONTARIAT - NABÓR KANDYDATÓW

"Wolontariuszem może być każdy.
Liczy się czas oddany służbie dobru drugiego człowieka.
Każdy z nas pragnie być potrzebny.
Jest to jeden z warunków osiągnięcia poczucia spełnienia szczęścia"

Janina Ochojska

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie – Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej ogłasza nabór kandydatów na wolontariuszy do wspomagania rozwoju zainteresowań i pomagania w nauce dzieciom przebywającym w rodzinach zastępczych funkcjonujących na terenie Powiatu Mrągowskiego.

Do zadań wolontariusza będzie należało:

• pomoc w odrabianiu lekcji
  • pomoc w nauce czytania i pisania
  • wyrównywanie braków szkolnych
  • spędzanie czasu wolnego
  • wspieranie rozwoju zainteresowań

Korzyści dla wolontariusza:

• zdobycie cennego doświadczenia, popartego zaświadczeniem o odbytym wolontariacie i referencjami,
  • satysfakcja z pomocy innym,
  • wzrost umiejętności społecznych,
  • nabycie nowych umiejętności.

Do współpracy zachęcamy nauczycieli, studentów, licealistów i inne osoby, które ukończyły 18 rok życia, są gotowe i chętne do pomocy dzieciom z Rodzin Zastępczych z terenu Powiatu Mrągowskiego. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Zespołu ds. Pieczy Zastępczej tel. 89 743 33 66.
Uwaga:
Ilość godzin w tygodniu pracy wolontariusza będzie uzależniona od potrzeb rodziny oraz dyspozycyjności czasowej osoby pomagającej.