KONFERENCJA „Stworzenie i wdrożenie narzędzia badawczego służącego weryfikacji procesu deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w powiatach”.

            W dniu 14.02.2018r. odbyła się konferencja zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie oraz WiseEuropa, Fundację Przyjaciółka i Koalicję na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej - realizatorów projektu „Stworzenie i  wdrożenie  narzędzia  badawczego służącego  weryfikacji procesu deinstytucjonalizacji pieczy  zastępczej  w powiatach”.

 

Powiat Mrągowski jako jeden z 50 powiatów w Polsce brał udział w tym projekcie. Został wytypowany do udziału jako powiat poprawiający reprezentatywność grupy powiatów wyróżniających się w zakresie rozwoju pieczy zastępczej.

Podczas spotkania została omówiona kwestia deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej    w Polsce oraz zaprezentowano narzędzie wsparcia deinstytucjonalizacji. Prezentowane narzędzie pozwala na zmierzenie i ocenienie działania samorządu w obszarze finansowania procesu deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej, posiadanych zasobów kadrowych (w tym ich przygotowania do zmian systemowych) oraz możliwości korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Mrągowskiego, Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej, Policji, placówek opiekuńczo – wychowawczych w Mrągowie, rodzin zastępczych, Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów z siedziba w Mrągowie.

            W Powiecie Mrągowskim na dzień 31.01.2018r. funkcjonowały:

- 53 rodziny zastępcze, w których przebywało 75 dzieci

- 3 placówki opiekuńczo – wychowawcze, w których przebywało łącznie 39 wychowanków.

 

IMG 5217IMG 5215

Copyright © 2013-2015 PCPR.:.Wszelkie prawa zastrzeżone.:.Panel administracyjny