FASD - szkolenie dla rodziców zastępczych i rodziców adopcyjnych

training

Logo NPZ                     logo rodzina 500x500                         Logo Parpa

Fundacja Rodzina od A do Z organizuje bezpłatne Szkolenie dla rodziców adopcyjnych i rodziców zastępczych na temat pracy z dziećmi z FASD. Projekt edukacyjny realizowany jest na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-20120.

Celem planowanych spotkań z rodzicami adopcyjnymi i zastępczymi jest zwiększenie ich wiedzy na temat FASD, rozumienia specyfiki funkcjonowania dzieci z tym zaburzeniem, a także udzielenie zarówno grupowej pomocy w wychowaniu i opiece nad dzieckiem z FASD w środowisku domowym oraz szkolnym, jak i indywidualnego wsparcia w wychowaniu dzieci.

Program szkolenia obejmuje 5 dwudziestogodzinnych zjazdów. Każdy zjazd został podzielony odpowiednio dla tematu w sposób zapewniający wiedzę i edukację, ćwiczenie umiejętności praktycznych dotyczących wspierania dziecka z FASD oraz pomoc psychologiczną.

Terminy zjazdów: 22-23 września, 13-14 października, 27-28 października; 17-18 listopada, 1-2 grudnia 2018r.

Zgłoszenie do udziału w szkoleniu zakłada 100% obecność na zajęciach.

Miejsce realizacji szkolenia: Warszawa

Zespół prowadzący: dr Teresa Jadczak-Szumiło, dr Krzysztof Liszcz, Hanna Antczak, Emil Szumiło, D.Babińska-Waluś.
Warunki udziału: Warunkiem udziału w szkoleniu jest wychowywanie dziecka z FASD. Uczestnik szkolenia nie może równocześnie brać udziału w innym szkoleniu na podobny temat organizowanym w ramach konkursu NPZ. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Obowiązuje obecność na wszystkich zajęciach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się, poprzez przesłanie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypełnionego kwestionariusza zgłoszenia, który znajduje się w załączeniu.

Dr Teresa Jadczak-Szumiło
Prezes Fundacji