Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

           30 maja w całej Polsce obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Święto to ma na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego oraz propagowanie działań na rzecz rozwoju opieki i wychowywania dzieci pozbawionych opieki rodziców biologicznych.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego to święto opiekunów zastępczych, którzy każdego dnia zmagają się z trudem wychowania i przekazania fundamentów rodzinnych dzieciom osieroconym lub odrzuconym.

W ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, PCPR w Mrągowie zorganizowało Piknik i zaprosiło do wspólnego świętowania wszystkie rodziny zastępcze z powiatu mrągowskiego. Piknik odbył się 30 maja w Hotelu Anek w Mrągowie przy ul. Roosevelta 25A. Promienie słońca ogrzewały uśmiechnięte buźki dzieci. W Pikniku uczestniczyło 10 rodzin zastępczych wraz z dziećmi. We wspólnym świętowaniu Dnia Rodzicielstwa Zastępczego udział wziął także Pan Sławomir Prusaczyk Wicestarosta Powiatu Mrągowskiego, który wraz z wraz z Dyrektorem PCPR w Mrągowie Panią Anną Pliszka, złożył podziękowania naszym rodzinom zastępczym za to, że z wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością pełnią funkcje, których się podjęli.

Piknik był okazją do wspólnego spotkania się rodzin zastępczych oraz możliwością podzielenia się radościami, doświadczeniami i problemami w wypełnianiu funkcji rodziny zastępczej.

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego jedna z rodzin zastępczych zawodowych
w dniu 31 maja 2023 r. została wyróżniona statuetką „Diament dobroci i serca” podczas konferencji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.